سرخط خبرها:
بخشدار بیارجمند مطرح کرد؛
بخشدار بیارجمند بابیان اینکه دهیاری‌ها و شورای اسلامی روستاها باید به متولیان فرهنگ برای توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در روستاها کمک کنند بیان داشت: کتابخانه مکان فرهنگی مهمی در روستا است.
بخشدار بیارجمند بابیان اینکه دهیاری‌ها و شورای اسلامی روستاها باید به متولیان فرهنگ برای توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در روستاها کمک کنند بیان داشت: کتابخانه مکان فرهنگی مهمی در روستا است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آرادان با حضور حجت الاسلام جلیل شریفی نیا، امام جمعه آرادان؛ جواد صفری، معاون فرماندارشهرستان آرادان؛ احمد لهردی، بخشدار مرکزی شهرستان آرادان؛ ابراهیم مونسان، رییس اداره کتابخانه های عمومی  شهرستان آرادان؛ محسن فدایی باش، رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان آرادان و واعضای انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان به منظور ارائه راهکار برای ترویج فرهنگ مطالعه و برگزاری برنامه های فرهنگی در راستای توریج فرهنگ مطالعه در فضای مجازی برگزارشد.
حجت الاسلام جلیل شریفی نیا امام جمعه آرادان ضمن بیان اینکه کتاب مهم ترین ابزار برای انتقال فرهنگ است بیان داشت: توجه به این امر و انتقال فرهنگ مطالعه به نسل جوان موجب افزایش دانایی، توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه می شود.
وی با اشاره به اهمیت جایگاه کتاب در جامعه گفت: باید تلاش کنیم فرهنگ مطالعه در سبد خانوار قرار گیرد.
امام جمعه آرادان کتاب و مطالعه را مهمترین وسیله در تغییر و تحول فرهنگ جوامع بشری دانست.
در ادامه جواد صفری معاون فرماندار شهرستان آرادان با اشاره به این مطلب که باید در حال حاضر برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ازفضای مجازی برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی استفاده شود افزود: کتابداران می توانند با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در فضای مجازی کودکان و نوجوانان را تشویق به مطالعه کنند.
در ادامه احمد لهردی بخشدار مرکزی شهرستان آرادان نیزضمن قدردانی از فعالیت کتابداران این شهرستان گفت: مسئولیت سنگینی بر عهده کتابداران است چرا که این قشر نقش بسزایی را در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه دارند.
در ادامه ابراهیم مونسان رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آرادان با اشاره به این مطلب برای ترویج فرهنگ مطالعه به یک عزم همگانی نیاز داریم خواستار برگزاری برنامه های فرهنگی مشترک با دیگر دستگاه های اجرایی در این شهرستان شد.
وی با تاکید بر اینکه بستر فضای مجازی فرصت خوبی برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی است اظهار داشت: کتابداران این شهرستان برنامه های متنوع فرهنگی شامل: نشست کتاب‌خوان، معرفی کتاب، مسابقه های فرهنگی و رونمایی کتاب را در فضای مجازی برگزار می کنند.
تاریخ:
1399/06/26
تعداد بازدید:
109
منبع:
روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal