سرخط خبرها:
معاون اقتصادی استاندار سمنان:
روند حمایت و تقویت تولید در استان سمنان، با قدرت ادامه دارد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: روند اجرایی و عملیاتی تقویت و حمایت از تولید در بخش های صنعت و کشاورزی در استان با قدرت ادامه دارد.
به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان؛ شریفی نژاد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان عصر سه شنبه 25 شهریور در جلسه کارگروه مشترک ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، رونق تولید و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با حضور معاونین وزیر کشور و صمت، گفت: بالغ بر 81 تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و 97.7 درصد تسهیلات مشاغل خانگی در استان سمنان جذب شده و در خصوص تسهیلات بند الف تبصره 18 نیز بالغ بر 393 میلیارد تومان و در حوزه تسهیلات رونق تولید نیز 11 هزار و 876 میلیارد ریال تسهیلات به واحد های تولیدی استان پرداخت شده است که این ها نشان از روند پر قدرت حمایت از صنعت و تولید در استان سمنان دارد.
وی اضافه کرد: در خصوص تسهیلات کرونا بالغ بر 22 میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.
معاون استاندار سمنان در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد سالانه ایجاد 10 هزار و 500 فرصت شغلی برای استان سمنان در نظر گرفته شده است که در 5 ماهه نخست سال جاری، تاکنون 26 درصد این تعهد با ایجاد 2600 فرصت شغلی، محقق شده است.
وی ادامه داد: با اقدامات صورت گرفته در استان سمنان، 102 واحد فعال ارتقاء ظرفیت داده شد، 99 واحد راکد به‌ چرخه تولید برگشت و 98 طرح سرمایه گذاری با پیشرفت بالای 65 درصد به بهره برداری رسید.
وی همچنین با بیان اینکه خوشبختانه فضای بسیار مطلوبی در بین مسئولین استان برای ارتقاء شاخص ها در تمامی حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و سایر بخش ها وجود دارد گفت:شاخص بهبود فضای کسب و کار استان سمنان در بهار امسال 4 بود که این‌ میزان مطلوب و ارزشمند است.
معاون‌ هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان در پایان با بیان اینکه تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا با وفاقی که در مجموعه مسئولان استان وجود دارد، بتوانیم از تمام ظرفیت موجود استان استفاده کنیم، گفت:نیاز است تا به منظور بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در بخش معدن و توسعه شاخص های اقتصادی استان، میانگین حقوق دولتی مکتسبه معادن استان از 8 درصد فعلی به 15 درصد افزایش پیدا کند.
تاریخ:
1399/06/25
تعداد بازدید:
530
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal