سرخط خبرها:
معاون وزیر صمت:
تولیدات صنعتی کشور در سال جاری افزایش داشته است
معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور گفت : تولیدات صنعتی کشور در 5 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت نشابه سال قبل افزایش داشته است.
به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان؛ محسن صالحی نیا، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان صنایع کوچک ایران و شهرک های صنعتی کشور عصر سه شنبه 25 شهریور در جلسه کارگروه مشترک تسهیل و رفع موانع تولید، رونق تولید و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با بیان اینکه در کشور حدود 1500 واحد راکد هدف گذاری شده است که از این تعداد 647 واحد راه اندازی مجدد شد، گفت: با تلاشهای صورت گرفته تقویت تولید و حمایت از بخش صنعت به صورت جدی در دستور کار قرار دارد و در 5 ماه نخست سال جاری در اغلب تولیدات صنعتی کشور با افزایش تولید و رشد مواجه بودیم.
وی ادامه داد: سال گذشه 317 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در قالب های مختلف به بخش صنعت و معدن اختصاص پیدا کرده که 30 درصد منابع تسهیلاتی کشور است که باید این میزان به 40 درص ارتقاء پیدا کند.
وی همچنین گفت: از تعداد واحد های راکد هدف گذاری شده برای احیاء در کشور، 13 مورد در استان سمنان احیاء شده است که هنوز تا سقف میزان هدف گذاری شده برای سال جاری، 17 مورد باقی مانده است.
معاون وزیر صمت افزود: حضور بسیار خوب مسئولان استان در جلسه امروز بسیار مطلوب بود که گویای این است که در سال جهش تولید، همگان برای تحقق شعار سال در تلاش هستند.
وی با بیان اینکه استان سمنان یک قابلیت خوبی در مقایسه نسبی از منظر استقرار واحدها و به بهره داری رسیده با سایر استان های کشور دارد،خاطر نشان کرد: نرخ واحد های راکد استان سمنان، 16 درصد است که این میزان در کشور 21 درصد بوده که پایین بودن این نرخ در استان نشان از میزان پتانسیل و ظرفیت استان سمنان دارد و این ظرفینت در استان وجود دارد تا میزان راه اندازی واحد های راکد در استان سمنان تا 45 واحد در سال افزایش پیدا کند.
رئیس سازمام صنایع کوچک ایران گفت: انشالله باید تلاش شود تا سهم ‌استان از منابع و تسهیلات اعتباری به دلیل رتبه های مطلوب در شاخص های صنعتی و تولیدی استان در کشور، افزایش پیدا کند.
وی اظهار داشت:انشالله هدف گذاری شده است تا پایان سال، 1800 واحد تولیدی و صنعتی در کشور به بهره برداری برسد که اعم این واحد ها از طرح هایی است که بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و نیاز است تا این واحد ها در استان نیز احضا شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در کشور در بحث تامین‌ پارچه چادر مشکی نیاز بسیار جدی وجود دارد،گفت: با تعیین میزان نقدینگی و وصول درخواست از سوی متقاضی، تامین تسهیلات و تضمین بازگشت سرمایه، شرکت تولیدی الگانت سمنان می تواند در بحث تامین‌ پارچه چادر مشکی زنانه اقدام کند.
صالحی نیا، معاون وزیر صمت همچنین گفت: در حال حاضر 2600 قلم کالا به دلیل وجود ظرفیت های تولید در داخل، دارای محدودیت واردات است که در صورت ورود شرکت الگانت در کنار سایر شرکت های فعال در این حوزه و تامین سقف نیاز کشور در این بخش، می توان نسبت به تغییر و اصلاح تعرفه در خصوص ورادات پارچه چادر مشکی ورود کرد.
تاریخ:
1399/06/25
تعداد بازدید:
502
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal