سرخط خبرها:
حمیدرضا عبدوس رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر
توزیع سی هزار گل محمدی در شهرستان مهدیشهر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر از توزیع 30000 اصله گل محمدی به صورت رایگان در حوزه آبخیز آسوران -جاشلوبار خبرداد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر از توزیع 30000 اصله گل محمدی به صورت رایگان در حوزه آبخیز آسوران -جاشلوبار خبرداد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، حمیدرضا عبدوس رئیس اداره منابع طبیعی مهدیشهر گفت: با همکاری و مساعدت جهاد کشاورزی مهدیشهر این اداره اقدام به خرید سی هزار اصله نهال گل محمدی یارانه دار نمود و بین بهره برداران حوزه آبخیز آسوران -جاشلوبار به صورت رایگان توزیع نمود.

او افزود: کاشت گل محمدی در قالب پروژه جنگلکاری مشارکتی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی سال 98 بوده که با مشارکت بهره برداران در سطح 20 هکتار از اراضی مستثنیات اشخاص کشت گردید.

عبدوس در پایان تاکید نمود:شهرستان مهدیشهر به جهت اقلیم. خاک، موقعیت جغرافیایی و وسعت گستردگی دارای تنوع زیستی بالایی بوده در نتیجه یکی از بهترین مناطق رشد گیاهان دارویی می‌باشد. شناخت توان اکولوژیکی و روش‌های صحیح بهره برداری از ضروریات بهره برداری از گیاهان دارویی عرصه‌های طبیعی کشور است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر نظر به اهمیت اقتصادی گیاهان دارویی، بهره برداران با آگاهی از ارزش اقتصادی آن‌ها و در راستای درآمد پایدار، خود عاملی موثر و نیرومند جهت حفاظت و احیاء آن‌ها و بصورت غیر مستقیم حافظ عرصه‌های منابع طبیعی و ذخایر ژنتیکی آن خواهند بود.

او ابراز داشت: جایگاه گیاهان دارویی در سیاست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در قالب حفظ، احیا، توسعه و بهره برداری است، در این میان برنامه ریزی جهت ترویج کشت گیاهان دارویی چند ساله مثل گل محمدی باعث ایجاد پوشش گیاهی مناسب و حفاظت از آب و خاک شده، از فرسایش ناشی از شخم‌های مکرر سالانه نیز جلوگیری خواهد نمود.

تاریخ:
1399/04/10
تعداد بازدید:
102
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal