سرخط خبرها:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان:
رشد تعداد سازمان ‌های مردم نهاد استان سمنان در دولت تدبیر و امید 110 درصد است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: تعداد سازمان‌های مردم نهاد استان سمنان در دولت تدبیر و امید با رشد چشمگیر به نسبت دوره‌های گذشته به رشد 110 درصدی رسید.
به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان ،حبیب الله خجسته ‌پور روز سه شنبه در جلسه ویدئو کنفرانسی بررسی چالش‌های نهادهای مردمی به ریاست دکتر علیخانی معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی اجتماعی معاون اول رئیس جمهور در سالن‌ مدیریت بحران استانداری افزود: در این جلسه ویدئو کنفرانسی 25 تن از مدیران تشکل‌های مردم نهاد و تعدادی از روسای انجمن‌های فرهنگی و هنری استان حضور دارند و خوشبختانه در طول دوران دولت تدبیر و امید در استان سمنان رشد 110 درصدی در تعداد سازمان های مردم نهاد را شاهد هستیم که این امر نشان دهنده آن است که علاقمندی خوبی در بین مردم استان در جهت راه‌اندازی این تشکل ها وجود دارد.
وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه با آغاز رشد کمی ، شاهد رشد کیفی در سازمان های مردم نهاد استان هستیم که در همین زمینه طرح‌های اجتماعی و فرهنگی را با اختصاص اعتبارهایی که از محل اعتبارهای اجتماعی وزارت کشور است، سعی کردیم تا جایی که مقدور بود به سازمان های مردم نهاد واگذار کنیم.
خجسته پور ادامه داد: یکی دیگر از برنامه هایی که در سمنان آغاز شده و به عنوان الگو در بین وزارتخانه‌ها و دیگر استان‌های کشور مطرح است ، بحث راه اندازی تشکل‌های محله محور (انجمن همیاران توسعه محله) بوده است که هرکدام از طرح های اجتماعی استان به افرادی که اهل همان محله بودند واگذار شد تا بین مردم محله و مدیران و مسئولان واسطی باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان تصریح کرد: در طرح‌های دیگر مانند کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، مدیریت بحران، ارتقاء نشاط اجتماعی و صیانت از حقوق شهروندی با برگزاری دوره های آموزشی و استفاده از بیانات عزیزانی که در این زمینه تسلط کاملی دارند، سعی کردیم برای توانمندسازی این تشکل ها اقدام شود.
وی اضافه کرد: در بحث بازرسی از دستگاه های اجرایی تلاش شد از تشکل های مردم نهاد استفاده شود و در حوزه تسهیل گری اجتماعی و اصلاح رفتارهای اجتماعی مانند حوزه ترافیک از ظرفیت این تشکل ها در استان استفاده شده است.
خجسته پور خاطر نشان کرد: در بحث مقابله با کرونا ویروس و بیماری کرونا سازمان های مردم نهاد استان پای کار بودند و این عزیزان کارنامه درخشانی را از خود به یادگار گذاشتند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان افزود: سازمان‌های مردم نهاد استان در بحث پیشگیری، درمان و مساعدت به دانشگاه های علوم پزشکی ارایه خدمات داشتند که از تلاش های این عزیزان نهایت قدردانی را داریم.
تاریخ:
1399/04/03
تعداد بازدید:
1258
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal