سرخط خبرها:
استان سمنان جزء پنج رتبه نخست پرداخت صدقه در کشور است
مدیر کل کمیته امداد استان سمنان گفت: مردم نیکوکار استان سمنان رتبه چهارم پرداخت صدقه در کشور را به خود اختصاص دادند.
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در جمع خبرنگاران در خصوص خبری که ادعا می‌شود محصول یک پژوهش است و پرداخت صدقه مردم سمنان را در رتبه آخر کشور ذکر کرده است گفت: این ادعا با واقعیت فاصله بسیار دارد و مردم نیکوکار استان سمنان با پرداخت چهار میلیارد و 476 میلیون تومان صدقه، رتبه چهارم را به خود اختصاص داده اند.

وی از تحقق 102 درصدی برنامه مصوب کمیته امداد استان سمنان در جمع‌آوری صدقه در سال 97 خبر داد و گفت: میزان مشارکت مردم استان سمنان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد 13 درصدی همراه شده است.

سید جواد رضوی بابیان اینکه استان سمنان در سال 96 رتبه چهارم را در پرداخت صدقه به خود اختصاص داده است تصریح کرد: مردم این استان در سال گذشته سه میلیارد و 960 میلیون تومان در پرداخت صدقه مشارکت کردند و بر این اساس با رشد 13 درصدی مشارکت مردم این استان در پرداخت صدقه در سال جاری،خبری منتشرشده از اینکه استان سمنان رتبه آخر در پرداخت صدقه است، صحت ندارد.

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه بر اساس جمعیت استان سمنان هر فرد روزانه به‌طور میانگین 15 تومان صدقه پرداخت می‌کند خاطرنشان کرد: سرانه کشوری برای پرداخت صدقه در هرروز یازده تومان است که بر این اساس میزان مشارکت مردم استان سمنان بیشر از میانگین کشوری است.

سید جواد رضوی بابیان اینکه حامیان طرح اکرام ایتام دریازده ماهه سال جاری هفت میلیارد و 777 میلیون تومان به فرزندان معنوی خود در طرح اکرام ایتام و محسنین کمک کردند خاطرنشان کرد: 140 درصد از برنامه عملیاتی پیش‌بینی‌شده محقق شده و کمک حامیان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد 65 درصدی همراه شده است.

مدیرکل امداد استان سمنان از تحقق 139 درصدی مشارکت مردم استان سمنان در تمام سرفصل‌های صدقه، اکرام ایتام و مبتنی بر نیاز خبر داد و گفت: مردم استان سمنان دریازده ماهه سال جاری چهار میلیارد 279 میلیون تومان در این سرفصل‌ها مشارکت کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد 52 درصدی همراه شده است.

شایان ذکر است، صدقه‌های جمع‌آوری‌شده در سرفصل‌های کمک‌هزینه تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، بهداشت و درمان، تامین جهیزیه و مسکن نیازمندان و خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد هزینه می‌شود.
تاریخ:
1397/12/27
تعداد بازدید:
145
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal