استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
سمنان "دارالمرحمه" و میزبان شایسته زائران امام رضا (ع) است 1397/04/20
استاندار سمنان:
سمنان "دارالمرحمه" و میزبان شایسته زائران امام رضا (ع) است
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
سید شهاب‌الدین چاوشی استاندار سمنان در دیدار با اعضای ستاد دهه کرامت شهرستان سمنان و طرح موکب الرضا (ع) اظهار کرد: با اجرایی شدن طرح طرح موکب الرضا(ع) می‌توان به احیای این سنت نیکوی میهمان نوازی و پذیرایی از زائران امام هشتم (ع) امید بست.
عالی‌ترین مقام اجرایی استان گفت: استان سمنان از فرصت ارزشمند قرار گرفتن در بین دو حرم برخوردار است و باید از این فرصت نهایت بهره را ببریم.
وی ادامه داد: در گذشته شهرها علاوه بر اسم شان به یک خصلت دینی نیکو شهره بوده اند که از برآیند رفتار شهروندان نشات می گرفت، شهر سمنان نیز از دیرباز به "دارالمرحمه" معروف بوده که سکه ضرب شده مربوط به 200 سال پیش که در موزه مهر و سکه سمنان موجود است، موید این مطلب است و مردم خوب این دیار به زائران حضرت رضا (ع) رسیدگی می‌کردند و عنوان دارالمرحمه نیز از همین رو به این دیار اطلاق می‌شد، لذا به نظر می‌رسد که اجرای طرح موکب الرضا گامی در جهت احیای این سنت دیرینه خواهد بود.
استاندار سمنان خاطر نشان کرد: خدمت خالصانه و صادقانه به زائران امام رضا (ع)بسیار ارزشمند است و آنها که در این بخش خدمت می‌کنند برکات آن را در زندگی خود مشاهده خواهند کرد.
چاوشی با اشاره به در پیش بودن دهه کرامت، از برگزار کنندگان جشن‌های دهه کرامت خواست تا فضایی شاد و پرنشاط را برای مردم فراهم کنند .
وی با بیان اینکه باید در ایام شادی اهل‌بیت از فضاهای مداحی متعارف فاصله گرفت گفت: باید فضای عزاداری از فضای شادی تفکیک شود چرا که مردم با توجه به آشفتگی‌های ناشی از هجمه‌های فرهنگی دشمن نیاز به آرامش و شادی و تغییر فضای فکری دارند .
وی افزود: باید در طرح موکب الرضا علاوه بر مسافران خودروهای عبوری برای مسافران اتوبوس‌ها و قطارها هم برنامه‌ریزی کنید تا آن‌ها هم از خدمات این طرح برخوردار شوند و فرصتی برای استراحت و کاسته شدن از رنج سفر برایشان فراهم شود.
تعداد بازدید: 40
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal