سرخط خبرها:
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان
ساخت شهرک‌های صنعتی تخصصی در سمنان پیگیری می‌شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: ساخت شهرک‌های صنعتی تخصصی برای رفع مشکلات زیست‌محیطی و کاهش آلایندگی در استان پیگیری می‌شود.
به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل استانداری سمنان
منوچهر فخری ظهر یکشنبه در نشست شورای امور زیربنایی و توسعه استان سمنان در محل سالن مدیریت بحران  استانداری ضمن بیان اینکه ساخت شهرک صنعتی برای پسماندهای ویژه ازجمله برنامه‌های در دست اجرا در سطح سمنان است، تأکید کرد: با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی، عملیاتی کردن این طرح پیگیری می‌شود.

وی بابیان اینکه راه‌اندازی شهرک صنعتی برای پسماندهای ویژه تنها مختص سمنان خواهد بود، تأکید کرد: یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های موجود زیست‌محیطی در درون استان سمنان موضوع انتقال پسماندها از استان‌های مجاور است که در این حوزه نگرانی‌ها به استانداری سمنان انعکاس داده‌شده است.

رعایت ملاحظات زیست محیطی

معاون استاندار سمنان ادامه داد: در این راستا باید صراحتاً اعلام کرد که راه‌اندازی این قبیل شهرک‌ها فقط و فقط برای واحدهای تولیدی سمنان خواهد بود درنتیجه اجازه انتقال پسماندهای ویژه از سایر استان‌ها به سمنان داده نخواهد شد.

فخری علت این تصمیم را رعایت ملاحظات زیست‌محیطی دانست و تصریح کرد: دغدغه فعالان محیط‌زیست برای تصمیم سازان در سطح استان سمنان مهم است.

وی ساخت شهرک‌های تخصصی برای رفع مشکلات زیست‌محیطی را یک اقدام زیرساختی و مهم در راستای کاهش دغدغه‌های محیط زیستی استان سمنان دانست و تأکید کرد: این طرح در زمره برنامه‌های مؤثر برای توسعه استان محسوب می‌شود.

معاون استاندار سمنان در دیگر بخش سخنان خود ضمن بیان اینکه حمایت از فعالان اقتصادی در استان در حد شعار باقی نماند، گفت: یکی از مصادیق شعار سال، حمایت از واحدهای تولیدی است لذا معتقدیم با رفع مشکلات زیرساختی می‌بایست موانع برای توسعه سمنان به حداقل برسد.
تاریخ:
1398/09/10
تعداد بازدید:
6523
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal