سرخط خبرها:
استاندار سمنان:
نرخ تورم در استان سمنان به نسبت نرم کشوری پایین‌تر است
استاندار سمنان بابیان اینکه نرخ تورم در استان دو درصد نسبت به نرم کشور است، گفت: نرخ تورم در استان به نسبت نرم کشوری پایین‌تر است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان
علیرضا آشناگر ظهر پنج‌شنبه در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار استان سمنان به میزبانی استانداری در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه این ستاد با توجه به قیمت نرخ بنزین و برای جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها، تشکیل‌ جلسه داده است، ابراز داشت: معتقدیم افزایش نرخ بنزین نباید قاعدتاً دو تا سه درصد در تورم سالانه تغییری ایجاد کند.

وی بابیان اینکه پیرامون نرخ گوشت و اقلام کشاورزی در پیرو نشست قبلی تصمیماتی گرفته شد، افزود: در برخی از اقلام آموزش و بهداشت مباحثی مطرح و قرار شد پیگیری‌های لازم صورت گیرد تا اگر تخلفاتی وجود دارد برای رفع آن تلاش شود.

استاندار سمنان بابیان اینکه متوسط نرخ تورم استان سمنان به نسبت نرم کشوری پایین‌تر است، ابراز داشت: دو درصد کاهش نرخ تورم در استان نسبت به کشور گزارش می‌شود که نشان می‌دهد در حوزه نظارت و بازرسی کالاها اقدامات مؤثر بوده است.

آشناگر در ادامه تصریح کرد: مشکلات تاکسی‌داران و سهمیه بنزین آژانس‌ها و وانت‌بارها در این نشست موردبحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد با انجام کار کارشناسی برای برطرف شدن مشکلات این بخش از جامعه تصمیمات درستی اخذ شود تا با کمترین چالش مواجه باشند.

وی بابیان اینکه 25 درصد از ظرفیتی سی ان جی استان سمنان استفاده می‌شود، افزود: این مسائل پیش‌آمده فرصت خوبی برای بهره‌مندی از این نوع سوخت است لذا 75 درصد غیرفعال فعال شد تا مردم  بتوانند از این ظرفیت استفاده کرده و فشاری به دارندگان وسایل نقلیه گازسوز وارد نشود.

استاندار سمنان بابیان اینکه تأمین سوخت عشایر و بحث تأمین و توزیع مرغ موارد دیگر بحث شده در جلسه بودند که برای آن‌ها نیز تصمیماتی گرفته شد، اضافه کرد: وضعیت ذخیره اقلام و کالاهای اساسی در استان خوب است و از این نظر جای نگرانی وجود ندارد.

تاریخ:
1398/08/30
تعداد بازدید:
3231
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal