سرخط خبرها:
معاون ‌عمرانی استاندار سمنان:
عدم اشرافیت به قانون حلقه مفقوده در مدیریت امور شهری است
هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان بابیان اینکه رأی‌های صادرشده در کمیسیون ماده باید بر اساس قوانین باشد، گفت: عدم اشرافیت به قانون حلقه مفقوده مدیریت امور شهری است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری سمنان
منوچهر فخری بعدازظهر پنج‌شنبه در کارگاه آموزشی کمیسیون‌ ماده 100 قانون شهرداری‌ها با مشارکت دیوان عدالت اداری کشور به میزبانی سالن مدیریت بحران استانداری سمنان بابیان اینکه عدم اشرافیت برخی از کارشناسان‌ به قوانین و مقررات، حلقه مفقوده بحث مدیریت امور شهری و به‌خصوص مباحث مرتبط با کمیسیون ماده 100 است، ابراز داشت: شهرداران باید دقت نظر کافی داشته باشند تا رأی‌هایی که در این کمیسیون صادر می‌شود، منطبق بر قوانین و دارای قابلیت اجرایی باشند.

وی ضمن بیان اینکه با اصل کمیسیون‌ ماده 100 به‌عنوان منبع درآمد برای شهرداری‌ها مخالف هستیم، افزود: چراکه ازنظر استانداری درآمد این‌ کمیسیون برای شهرداری‌ها مشروع نیست.

معاون ‌هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان بابیان اینکه اجرا و برگزاری‌ کلاس‌های آموزشی در خصوص قوانین شهرداری‌ها و ماده 100بسیار حائز اهمیت است، ابراز داشت: زمانی که قانون گذر کُد درآمدی به اسم کمیسیون ماده 100 برای شهرداری ایجاد می‌کند، به‌واقع به شهرداری‌ها اجازه می‌دهد با اخذ جریمه از تخلفات، منبع درآمدی را برای خود ایجاد کند.

فخری در ادامه تصریح کرد: باید سازوکاری اندیشیده شود تا کُد درآمدی کمیسیون ماده 100 از درآمدهای شهرداری استثنا شود، چراکه ماهیت این کمیسیون مردم را به تخلف در ساخت‌وساز ترغیب می‌کند درواقع با جریمه تخلفات در کمیسیون ماده 100 و مشروعیت بخشی به این تخلف صورت گرفته، بخشی از حقوق سایر شهروندان تضییع می‌شود.

وی افزود: حضور تمامی شهرداران استان سمنان در این دوره‌های آموزشی امری ضروری است و در صورت غیبت و عدم‌ حضور مستمر، قطعاً در بحث ارزیابی شهرداران این کوتاهی لحاظ خواهد شد.
تاریخ:
1398/09/07
تعداد بازدید:
8593
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal