سرخط خبرها:
معاون سیاسی استاندار سمنان:
رونق بوم‌گردی از برنامه‌های اصلی برای توسعه گردشگری است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان از ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت برای توسعه گردشگری توسط دولت خبر داد و گفت: رونق بوم‌گردی از برنامه‌های اصلی برای توسعه گردشگری است.
 
 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان
 حبیب الله خجسته پور در ششمین جشنواره ملی فرهنگی، ورزشی، آئینی اقوام ایران (جشن بهار مهربانی) به میزبانی گرمسار ضمن بیان اینکه رونق بوم‌گردی از برنامه‌های اصلی برای توسعه گردشگری است، ابراز داشت: خوشبختانه تسهیلات ارزان قیمت نیز به همین منظور در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد.

وی ضمن بیان اینکه دولت تدبیر و امید و وزارت میراث فرهنگی به منظور توسعه گردشگری، تسهیلات ویژه‌ای را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد، افزود: چند برابر شدن بوم‌گردی‌ها طی چند سال گذشته حاصل اجرای برنامه‌های موفق دولت و استقبال خوب مردم است.

‌معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بابیان اینکه مردم از جشنواره‌ها استقبال می‌کنند، ابراز داشت: طی سال‌جاری این چندمین جشنواره استانی است که در شهرستان‌های مختلف استان برگزار می‌شود که باید گفت این امر یکی از بهترین راه‌ها برای تبادل فرهنگی بین اقوام و قبایل ایران‌زمین است.

خجسته‌پور ضمن بیان اینکه اجرای موفق این‌گونه جشنواره‌ها باعث شد تا مردم استان سمنان بافرهنگ و آداب‌ورسوم دیگر استان‌های کشور آشنا شوند، تصریح کرد: دولت نیز تمام تلاش خود را به‌منظور بسترسازی و اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و آئینی در سطح کشور به کار گرفته است. ‌

وی ضمن بیان اینکه با توجه به قدمت و تاریخ کهن استان سمنان و وجود اماکن سنتی و باستانی می‌توان با اجرای نظیر این‌گونه جلسات در راستای جذب گردشگر و توسعه صنعت گردشگری گام برداشت، افزود: توسعه فرهنگ بوم‌گردی استان سمنان از تغییر کاربری و احیاء اماکن باستانی و خانه‌های روستایی حاصل می‌شود که با استقبال بسیار خوب مردم مواجه شده است. ‌

تاریخ:
1398/08/24
تعداد بازدید:
10193
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal