سرخط خبرها:
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان:
شرکت‌های دانش‌بنیان استان سمنان 10 میلیون دلار صادرات داشته‌اند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان، بابیان اینکه 58 شرکت دانش‌بنیان در سطح استان فعالیت می‌کنند، گفت: این شرکت‌ها 10 میلیون دلار صادرات داشته‌اند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان ، حشمت‌الله عسگری در حاشیه بازدید ظهر دوشنبه خود از پارک علم و فناوری استان سمنان در شاهرود و در جمع خبرنگاران بابیان اینکه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان از گذشته در دستور کار دولت بوده و پس از تصویب قانون حمایت از این نوع شرکت‌ها توجه ویژه به آن‌ها افزایش نیز یافته است، تأکید کرد: دولت در دو بخش از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند لذا موضوع نخست استقرار این شرکت‌ها در پارک علم و فناوری است تا بتوانند محصول خودشان را در بازار عرضه کنند.

وی افزود: دومین بخش حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان موضوع تولید انبوه است که باید در سطح وسیع‌تری شامل استان و حتی کشور این مهم رخ دهد تا شاهد توسعه خوب اقتصادی و تولیدی باشیم.

معاون استاندار سمنان گفت: خوشبختانه منابع خوبی را در اختیار داریم که در زمینهٔ استقرار شرکت‌ها و هم کمک بلاعوض به این نوع شرکت‌ها از این اعتبارات بهره گرفته می‌شود.

عسگری بابیان اینکه درزمینهٔ مخارج شرکت‌های دانش‌بنیان به‌خصوص برای شرکت در نمایشگاه‌های مختلف نیز کمک‌هایی از سوی دولت انجام می‌شود، تأکید کرد: معرفی محصول و تأمین بخشی از نیاز مالی شرکت‌های دانش‌بنیان برای تولید اولیه محصولاتشان در زمره بخش‌هایی است که با کمک‌های دولتی به آن تأکید می‌شود.

وی افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی استان سمنان دومین منبعی است که شرکت‌های دانش‌بنیان فعال می‌توانند از آن استفاده کنند که طبق آمار ارائه‌شده تاکنون 30 میلیارد تومان از این صندوق از سوی پارک علم و فناوری به شرکت‌های دانش‌بنیان هزینه پرداخت‌شده و حتی این صندوق برای شرکت در نمایشگاه‌ها، کمک بلاعوض نیز به شرکت‌ها می‌دهد.

معاون استاندار سمنان گفت: 58 شرکت دانش‌بنیان در سطح استان وجود دارد که توانسته‌اند مجموعاً 100 میلیارد تومان فروش محصول در درون و بیرون استان داشته باشند که نشان می‌دهد با حمایت از این شرکت‌ها می‌توان شاهد چه ظرفیت عظیمی بود.

عسگری بابیان اینکه 10 میلیون دلار صادرات محصولات دانش‌بنیان تاکنون بوده است، تأکید کرد: 900 نفر در سراسر استان در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان مشغول کار هستند.

وی افزود: ایجاد یک شورا و تشکیلات واحد برای تسریع در عملکرد شرکت‌های بنیان و توسعه فعالیت‌های این حوزه یکی از اقدامات دولت در سطح استان سمنان برای ارتقای فعالیت‌های این نوع شرکت‌ها است.
تاریخ:
1398/08/20
تعداد بازدید:
10499
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal