سرخط خبرها:
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان:
ماهیت شرکت‌های «دانش‌بنیان» پویایی و فعالیت مستمر است
معاون ‌استاندار سمنان بابیان اینکه ماهیت شرکت‌های دانش‌بنیان پویایی و فعالیت مستمر واحدهای تحقیق و توسعه در درون آن‌ها است، گفت: باید این واحدها را حمایت کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان ، حشمت‌الله عسگری صبح دوشنبه در جلسه بررسی مسائل و موارد پیرامون پارک علم و فناوری استان سمنان به میزبانی این پارک در شاهرود ضمن بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان و محصولاتی که بنای آن‌ها بر پایه ایده و علم صاحبان اندیشه این شرکت‌ها است، باید موردحمایت قرار گیرند، تأکید کرد: ماهیت شرکت‌های دانش‌بنیان پویایی و فعالیت مستمر آن‌ها به‌خصوص در حوزه تحقیقات و پژوهش‌های توسعه‌مند است.

وی بابیان اینکه هر میزان مداخله سایر دستگاه‌های اجرایی در امور مرتبط با پارک علم و فناوری کمتر شود به همان میزان حیات، پویایی و موفقیت این مجموعه نیز بیشتر خواهد شد، افزود: راه‌اندازی ستاد راهبردی حمایت پارک علم و فناوری، موردنیاز است که این امر در درون استان سمنان انجام خواهد شد.

معاون ‌هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان در ادامه به مشکلات مالی پارک علم و فناوری استان نیز اشاره و تأکید داشت: منابع و ظرفیت‌های متعددی در قانون بودجه وجود دارد که به دلیل پراکنده بودن به‌خوبی از آن‌ها استفاده‌نشده است لذا باید گفت این امر در آینده نزدیک ساماندهی می‌شود.

عسگری در دومین بخش سخنان خود بابیان اینکه حمایت همه‌جانبه از کسانی که می‌توانند به‌نوعی گره‌ای از مشکلات باز کنند، تکلیف شرعی و قانونی مسئولان محسوب می‌شود، ابراز کرد: گستره پوشش فعالیت‌های پارک علم و فناوری استان سمنان می‌بایست در تمام هشت شهرستان منطقه بسط یابد و لذا این امر در سایه شبکه ارتباطی صاحبان ایده و کسانی که می‌توانند با در اختیار گذاشتن فرصت‌های مطلوب، تولید محصول کنند، میسر خواهد شد.

وی خواستار بهره‌گیری بهتر از مباحث علمی، استقرار و راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان به‌مثابه یکی از مباحث روز دنیا شد و گفت: باید با استفاده از این ظرفیت‌ها به سمت راه‌اندازی کارخانه‌های بزرگ دانش‌بنیان و همچنین تولیدات انبوه گام برداریم.

معاون استاندار سمنان در ادامه به ویژگی و مزیت شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و افزود: واحدهایی که در شهرک‌های صنعتی مستقر می‌شوند، معمولاً به دلیل نداشتن پویایی، بعضاً از مسیر خود خارج‌شده و عمر اقتصادی کوتاهی دارند اما شرکت‌های دانش به دلیل پویا بودن و تولید علم، نیاز است که به‌صورت مستمر خود را به‌روز کرده و تغییر روش داده و از روش‌های نوین بهره ببرند.
تاریخ:
1398/08/20
تعداد بازدید:
9421
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal