سرخط خبرها:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان:
تبلور اقتصاد مقاومتی در زندگی عشایر است
معاون سیاسی، امنیتی استاندار سمنان بابیان اینکه تبلور اقتصاد مقاومتی در زندگی عشایر است، گفت: این قوم توانستند در انتقال فرهنگ‌ها بسیار موثرتر از دیگر گروه‌ها عمل کنند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان
حبیب‌الله خجسته پور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در مراسم اختتامیه جشنواره‌ ملی ‌ایل ‌سنگسری در محل عمارت تاریخی خیل خان مهدیشهر ضمن بیان اینکه عشایر استان سمنان نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند که می‌بایست موردتوجه واقع شوند، ابراز داشت: تبلور اقتصاد مقاومتی در زندگی عشایری دیده می‌شود و اقتصادی مبتنی بر درون‌زایی دارند لذا از این بخش می‌بایست حمایت‌های بیشتری صورت گیرد.

وی ضمن بیان اینکه عشایر بیشتر از سایر گروه‌ها توانستند فرهنگ‌ها و ارزش‌های فرهنگی را انتقال دهند، افزود: درواقع مبنای برگزاری جشنواره نیز همین گام بود که بتواند ظرفیت‌های گردشگری استان و توانمندی عشایر را در معرض دید عموم قرار دهند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار سمنان ضمن بیان اینکه جشنواره‌ها ابزاری برای رونق گردشگری هستند و منجر به رونق اقتصاد کشور می‌شوند، ابراز داشت: این جشنواره به‌خوبی نشان داد که استان سمنان ظرفیت برگزاری جشنواره‌های ملی بیشتری را ازاین‌دست دارد.

خجسته پور ضمن بیان اینکه این جشنواره باهدف توسعه گردشگری استان برگزار شد، تصریح کرد: با وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان قطعاً جشنواره‌های بیشتری در استان برگزار می‌شود درواقع نقطه عطف برگزاری این جشنواره وحدت و همدلی بین مردم، بخش دولتی و خصوصی و غیره بود که این مهم می‌بایست در تمامی جشنواره مدنظر قرار گیرد.

وی ضمن بیان اینکه هدف از برگزاری این قبیل جشنواره‌ها ارائه پکیج جدید گردشگری است، افزود: قطعاً با برگزاری چنین رویدادهایی و مطرح کردن آن در سطح ملی و بین‌المللی می‌توانیم شاهد جذب گردشگر بیشتری در استان سمنان باشیم که درواقع هدف این جشنواره نیز تأکید بر همین اصل بود.

در این مراسم فنون بافت و برپایی گوت(سیاه‌چادر ایل سنگسری) به شماره 2011 و کوچ ایل سنگسری به شماره 2012 در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس ثبت شد و از پرونده این آثار 12 نان مهدی‌شهر نیز در فهرست میراث ملی به ثبت رسید.
تاریخ:
1398/08/17
تعداد بازدید:
9115
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal