سرخط خبرها:
معاون سیاسی استاندار سمنان:
دانشگاه فرهنگیان مقدمه تعلیم و تربیت در کشور است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بابیان اینکه نیروی انسانی مهم‌ترین سرمایه هر کشور برای توسعه محسوب می‌شود، گفت: دانشگاه فرهنگیان مقدمه تعلیم و تربیت است

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری سمنان
حبیب‌الله خجسته چور ظهر یک‌شنبه در جلسه هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان استان سمنان درمحل سالن غدیراستانداری ضمن بیان اینکه نیروی انسانی مهم‌ترین سرمایه هر کشور برای توسعه به شمار می‌رود، ابراز داشت: غایت هدف دانشگاه فرهنگیان، تربیت معلمانی اندیشمند، اخلاق‌مدار و شایسته برای تربیت دانش آموزان کشور است لذا تربیتِ، تربیت‌گران دانش آموزان در کشور ما در قالب دانشگاه فرهنگیان صورت می‌گیرد که امری مقدس محسوب می‌شود.
وی ضمن بیان اینکه تجربه نشان می دهد تفاوت زیادی میان دانش‌آموختگان دانشگاه فرهنگیان با سایر مراکز دانشگاهی و آموزش عالی در امر تعلیم و تربیت وجود دارد، افزود: کسانی که از بطن دانشگاه فرهنگیان، تربیت شدند آمادگی بیشتری برای تربیت دانش آموزان خواهند داشت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بابیان اینکه آموزش فقط از طریق کتب و اساتید نیست بلکه آموزش غیر رسمی از طریق مراکز دانشگاه فرهنگیان کسب می‌شود، ابراز داشت: کسی که در فضای دانشگاه فرهنگیان قرار می‌گیرد، به طریق اولی آماده می‌شود تا داشته‌های خود را به دانش آموزان انتقال دهد.

خجسته پور ضمن بیان اینکه باید اهمیت توسعه دانشگاه فرهنگیان برای آحاد جامعه روشن شود زیرا در این صورت افراد متمکّن و دارای نگرش زیبا به تعلیم و تعلم در آن مسیر گام برداشته و پیش قدم خواهند شد، تصریح کرد: زمانی اهمیت ساخت مدارس برای خیّرین مشخص شود شاهد حضور خیل عظیم نیکوکاران در این مسیر خواهیم بود.

وی ضمن بیان اینکه امروز باید مشخص شود که مقدمه تعلیم و تربیت در کشور، دانشگاه فرهنگیان است، افزود: بی شک ایجاد مدارس پویا در سایه‌سار مراکز پویای دانشگاه فرهنگیان میسر خواهد بود. ‌

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان ضمن بیان اینکه در استان خیران و نیکوکاران زیادی وجود دارند که در همه امور پیش قدم بوده و دستی بر آتش دارند، ابراز داشت: سمنان از استان‌هایی که بیشترین موقوفات را دارد و این امر نشان می‌دهد که خیرین این استان، دغدغه‌ خدمت به خلق رادارند.

خجسته پور ضمن بیان اینکه هدایت خیران به‌سوی توسعه دانشگاه فرهنگیان، رسالت مجمع خیرین دانشگاه فرهنگیان است، اضافه کرد: با تشریح اهمیت دانشگاه فرهنگیان و بیان ضرورت توسعه اقدامات این دانشگاه، شاهد حضور بیشتر خیرین در این مهم خواهیم بود لذا از بنیاد کشوری خیرین دانشگاه فرهنگیان انتظار می‌رود خیران ملی را نیز برای تکمیل امور و توسعه مراکز دانشگاه، به استان سمنان گسیل کنند.خ
تاریخ:
1398/08/12
تعداد بازدید:
4004
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal