سرخط خبرها:
معاون سیاسی استاندار سمنان:
کمپ ماده 16 برای ترک معتادان در استان سمنان تعریف‌نشده است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بابیان اینکه کمپ ماده 16 برای ترک معتادان در استان تعریف‌نشده است، گفت: این کمپ‌ها می‌بایست در استان مستقر شوند.

حبیب‌الله خجسته پور ظهر شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان به میزبانی مدیریت بحران استانداری ضمن بیان اینکه سمنان یکی از معدود استان‌هایی که کمپ ماده 16 در آن تعریف‌نشده است، ابراز داشت: با توجه به آمایش‌های استانی صورت گرفته، در صورت امکان و مهیا بودن شرایط، می‌طلبد تا این کمپ با استفاده از ظرفیت بخش خصوص و سازمان‌های مردم‌نهاد و برای ترک افرادی که به این بلای خانمان‌سوز دچار شده‌اند، استقرار یابد.

وی ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته، بابیان اینکه دستگاه‌های اجرایی در این حوزه می‌بایست به‌صورت جدی‌تر پای‌کار بوده و تمام تلاش خود را به‌کارگیرند، افزود: بحث مقابله با مواد مخدر را باید از لایه‌های زیرین جامعه و کف خیابان‌ها آغاز شود و فرمانداران در شهرستان‌ها می‌طلبد تا در این حوزه تلاش جدی داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بابیان اینکه آسیب‌های اجتماعی به‌مانند زنجیره‌ای به همدیگر وابسته‌اند و نمی‌توان علت و معلول را به‌طور مجزا مشخص کرد، ابراز داشت: اعتیاد منجر به طلاق، طلاق منجر به حاشیه‌نشینی و حاشیه‌نشینی منجر به اعتیاد و ... می‌شود و به همین صورت زنجیروار به همدیگر متصل هستند.

خجسته پور ضمن بیان اینکه اعتیاد، آسیبی است که سِره را از ناسِره تشخصی نداده و بالقوه در کمین همه ما و به‌خصوص جوانان و نوجوانان و فرزندان ما است، تصریح کرد: کسانی که به دنبال اقتصاد ناشی از توزیع مواد مخدر هستند، برای ترغیب جوانان به استفاده از این ‌بلای خانمان‌سوز، سراغ اسوه‌های جوانان ما در حوزه‌های ورزشی و هنری نیز می‌روند.

وی ضمن بیان اینکه عرضه و تقاضا دو محور اصلی در بحث مواد مخدر است، افزود: در بحث مقابله باعرضه تلاش‌های بسیار خوبی صورت گرفت که شمار شهیدان و جانبازان این عرصه استنادی بر این گزاره است در بحث کاهش تقاضا نیز پیشگیری، درمان و توانمندسازی افرادی که در این دام افتاده و امروز تلاش دارند تا با پاک‌سازی خود به عرصه اجتماع بازگردند، باید به‌صورت جدی موردتوجه قرار گیرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بابیان اینکه اعتیاد به مواد مخدر امروز یک آسیب اجتماعی است، اضافه کرد: مبارزه با این آسیب اجتماعی نیز نیازمند حضور افراد جامعه در این عرصه است لذا باید کوشید تا اجتماعی کردن بحث مواد مخدر در دستور کار قرار گیرد.

تاریخ:
1398/08/09
تعداد بازدید:
7661
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal