سرخط خبرها:
معاون سیاسی استاندار سمنان:
تمامی شهرهای استان سمنان به کتابخانه تجهیز می‌شوند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بابیان اینکه این استان جایگاه خوبی پیرامون کتابخانه، امانت کتاب و عضویت در کشور دارد، گفت: تمامی شهرهای استان به کتابخانه تجهیز می‌شوند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
حبیب‌الله خجسته پور ظهر در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان سمنان به میزبانی سالن جلسات نهاد کتابخانه‌ها سمنان ضمن بیان اینکه در بحث تعداد کتابخانه‌های عمومی، عضویت و نسخه‌های موجود، استان ما جایگاه خوبی در سطح کشور دارد اما برای رسیدن به وضعیت ایدئال باید تلاش کرد، ابراز داشت: با راه‌اندازی کتابخانه شهر کهن‌آباد آرادان، سمنان را به‌عنوان استانی که تمام شهرهای آن مجهز به کتابخانه عمومی هستند، معرفی می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه در حوزه تجهیز کتابخانه‌ها و همچنین ترویج نهضت مطالعه، همواره نیاز است تا اقدامات مؤثر و مطلوب‌تر در دستور کار قرار بگیرد، افزود: دغدغه برای ارتقاء سطح فرهنگی و مسائل مرتبط با آن در سطح استان بسیار ارزشمند است اما می‌بایست این اقدامات به بعد عملیاتی تبدیل شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بابیان اینکه استان درزمینهٔ روستای دوستدار کتاب، رتبه‌های خوبی را در کشور کسب کرده است، دو روستا به‌عنوان روستاهای برتر در حوزه کتاب شناخته شدند که می‌بایست این مهم به همه روستاها تعمیم داده شود.

خجسته پور ضمن بیان اینکه در بحث شهر پایتخت کتاب نیز باید این اقدام به‌صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد، تصریح کرد: در صورت اعلام این موضوع آورده خوبی برای استان سمنان به همراه خواهد داشت که از این لحظه باید تمام موارد برای معرفی شهر دوستدار کتاب لحاظ شود.

وی بابیان اینکه در خصوص اجرای لیگ کتابخوانی سطح استان سمنان، شیوه‌نامه اجرایی مدون و منظم باید تهیه شود، افزود: امیدواریم با اقدامات مؤثر به‌ مرحله‌ای برسیم که ارتباط بیشتر با کتاب مجدداً در بین مردم تقویت‌شده و در راستای اعتلای فرهنگ کشور، مردم ما ساعات بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند.
تاریخ:
1398/07/18
تعداد بازدید:
2445
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal