سرخط خبرها:
معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان:
مرکز نوآوری و شکوفایی بانوان در استان سمنان ایجاد شود
معاون سیاسی استاندار سمنان بابیان اینکه ایجاد مرکز نوآوری و شکوفایی بانوان در استان ضروری است، گفت: این اقدام در راستای ارتقاء شاخصه‌ها و عدالت جنسیتی ضرورت دارد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:

حبیب‌الله خجسته پور در ششمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت و خانواده سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه ایجاد مرکز نوآوری و شکوفایی بانوان در استان ضروری است، ابراز داشت: این اقدام در راستای ارتقاء شاخصه‌ها و عدالت جنسیتی نیاز اصلی به شمار می‌رود و باید کوشید ‌تا یک مرکز مطلوب و ویژه‌ راه‌اندازی شود.

وی افزود: آغاز کار در حوزه تفسیر شاخصه‌های عدالت جنسیتی، بحث جمع‌آوری شاخصه‌ها و دیتاها است که باید به‌صورت جدی و تخصصی انجام شود، سپس در گام بعدی بر اساس اطلاعات و آمار احصا شده، تکالیف و مأموریت‌های اعضا و دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه تعیین خواهد شد.

همکاری پارک علم و فناوری در تامین زیرساخت‌ها

‌معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بابیان اینکه پارک علم و فناوری می‌تواند منابع مالی این‌ مهم را تأمین کند، ابراز داشت: ساختار فیزیکی این مقوله نیز با همکاری پارک علم و فناوری و فرمانداری به‌عنوان متولی و طی جلسه‌ای باهدف تأمین زیرساخت فیزیکی انجام می‌شود.

خجسته پور بابیان اینکه فرمانداری سمنان طی فرصت یک ماه باید زیرساخت‌های فیزیکی را فراهم کند، تصریح کرد: همچنین در صورت عدم تحقق این مهم، هر شهرستانی که بتواند هرچه سریع‌تر زیرساخت فیزیکی این مهم را فراهم‌ کند، مرکز نوآوری و شکوفایی بانوان در آنجا راه‌اندازی خواهد شد.

وی همچنین افزود: بنابراین این مهم می‌طلبد تا به‌صورت جدی و ویژه‌تر در کنار سایر دستور کارهای این‌ کارگروه، مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیز در سرلوحه کاری اعضا قرار داشته باشد.

مرکز نوآوری بانوان احداث می‌شود

مدیرکل دفتر امور خانواده و بانوان استانداری سمنان نیز در این جلسه ضمن بیان اینکه شاخص‌های عدالت جنسیتی باید بر مبنای اصول دهم، بیستم و بیست و یکم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اهداف سند چشم‌انداز بیست‌ساله سیاست‌های کلی برنامه ششم و سیاست‌های کلی خانواده باشد، ابراز داشت: تقویت نهاد خانواده، جایگاه زن در آن و استیفای حقوق شرعی و قانونی زنان در همه عرصه‌ها و توجه ویژه به نقش سازنده زنان در فرایند توسعه پایدار در این مقوله‌ها قرار دارد.

مرضیه شاه‌حسینی در ادامه تصریح کرد: شاخص‌های عدالت جنسیتی طی نشست‌های متعدد در وزارت‌خانه‌های مطبوع باهدف به دست آوردن شکاف‌های آماری و قانونی برای تبیین سیاست‌های جنسیتی و حل مسائل و مشکلات بانوان مصوب و ابلاغ شد که بر طبق آن دستگاه‌های اجرایی اطلاعات و شاخص‌های عدالت جنسیتی خود را با هماهنگی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در سامانه فرابر می‌بایست برگزاری کنند.

وی افزود: مراکز نوآوری و شکوفایی بانوان باهدف توانمندسازی و توسعه فعالیت بانوان برای ورود به بازار کار و فعالیت‌های اقتصادی احداث خواهد شد.
تاریخ:
1398/07/14
تعداد بازدید:
1619
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal