سرخط خبرها:
معاون استاندار سمنان:
توجه بیش از حد به اشتغال جوانان در مشاغل دولتی ضعف اساسی است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه این استان نیازمند اجرای طرح جامع مهارت مبنی بر نیازها است، گفت: توجه بیش از حد به اشتغال جوانان در مشاغل دولتی ضعف اساسی است.
  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان
 
حشمت الله عسگری در نشست شورای مهارت‌آموزی استان سمنان به میزبانی سالن مدیریت بحران استانداری ضمن بیان اینکه توجه بیش از حد به اشتغال جوانان در مشاغل دولتی ضعف اساسی است، ابراز داشت: برای کاهش بیکاری و افزایش اشتغال در جامعه و به‌ویژه در استان نیازمند به ارتقای مهارت‌آموزی در همه اقشار مختلف هستیم که می‌بایست این فرهنگ به‌جای اشتغال در مشاغل دولتی جایگزین شود.

وی ضمن بیان اینکه مسیر اشتغال باید ار راهبرد مهارت‌آموزی عبور کند، افزود: امروز با مشکل مازاد عرضه و تقاضای کار در استان مواجه هستیم که این شرایط موجود بازار کار و بیکاری را تحت شعاع خود قرار داده است بنابراین می‌بایست به سمت مهارت‌آموزی گام برداشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه در استان می‌بایست مهارت بر اساس نیازها تهیه و تنظیم شود، ابراز داشت: با توجه به این رویکرد می‌بایست سند جامع مهارت تهیه شود تا بتوان مهارتی را آموزش داد تا مورد استفاده شغلی نسل جوان قرار گیرد.

عسگری بابیان اینکه سند جامع مهارت بعد از تصویب در شورای برنامه‌ریزی قابل اجرا خواهد بود، تصریح کرد: بر اساس این سند به همه دستگاه‌های اجرایی استان تکلیف می‌شود که طبق این سند برای توسعه کسب‌وکار از آموزش‌های مهارت محور استفاده و از موازی کاری پرهیز کنند.

وی بابیان اینکه اگر در این حوزه خوب عمل شود می توان از گذر جامعه بیکاران به افزایش اشتغال دست‌یافت، افزود: در نهایت اگر در این زمینه گام‌های خوب و برنامه‌ریزی‌های اصولی برداشته شود می‌توان جوانان را از مسیر جستجو مشاغل دولتی به سمت ایجاد کسب‌وکار جدید و مشاغل جدید سوق داد.
تاریخ:
1398/05/26
تعداد بازدید:
3834
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal