سرخط خبرها:
‌ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان:
استان سمنان به 45 کشور صادرات کالا دارد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان با بیان اینکه محصولات این استان تا سال 97 به کشور دنیا صادر می شد، گفت: در سال 98 خوشبختانه کشور دنیا میزبان محصولات تولیدی استان هستند.
به گزارش  روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان
 
حشمت الله عسگری صبح پنج شنبه در نخستین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه وضعیت صادرات استان از لحاظ کیفی و کمی نشان می دهد خوشبختانه وضعیت خوبی بر آن حاکم است، تاکید کرد: در سال گذشته محصولات استان به 32 کشور صادر شد که هم اکنون این میزان به 45 کشور افزایش پیدا کرده و این امر نشان دهنده تنوع بازار صادراتی استان سمنان است.

وی افزود: سال گذشته ارزش کالا صادراتی ما در استان به طور میانگین هر تن، 460 دلار بود که هم اکنون این ‌میزان به حدود 900 دلار در هر تن (به طور میانگین) رسیده که این ‌مهم حاکی از این موضوع است که در استان از سمت صادرات مواد خام و خام فروشی به سمت کالاهای نهایی و فرآوری شده گام برداشته ایم.

معاون استاندار سمنان گفت: همچنین در بحث واردات کالا، ورود کالا از 14 کشور به 27 کشور افزایش پیدا کرده که ‌نشان از این دارد که بازرگانان و فعالان اقتصادی ما مسیر را پیدا کرده و به خوبی در این راه گام برمی دارند.

عسگری در دومین بخش از سخنان خود با بیان اینکه انتظار می رود در این ‌کارگروه شاخص های کلان استان رصد شود و بر روی محورهای کلیدی استان تمرکز ویژه ای صورت پذیرد، ابراز داشت: رصد رشد بخش های اقتصادی، رصد شاخص های کلیدی بازار کار، بحث و تبادل نظر در خصوص نظام قیمت گذاری، تحلیل مباحث اقتصادی، تورم و نظام تامین‌ مالی استان، توزیع در آمد ها و دیگر موارد در این کارگروه باید به انجام برسد.
تاریخ:
1398/05/24
تعداد بازدید:
2472
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal